Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)
Ochrana před neoprávněným vstupem a vzniku škodové události
Instalace alarmu, čidel, hlásičů, senzorů kamer a jiných prvků EZS
- Olomouc, Mohelnice, Litovel, Přerov a okolí
- Montáž do bytů, domů, podniků, hal a dalších prostor
- Profesionální instalace alarmu, kamer a prvků EZS
Co vše zajistíme?
Profesionální instalace EZS (elektronických zabezpečovacích systémů) pro domy, byty, firmy, sklady a další komerční i nekomerční prostory v Olomouci a okolí (Mohelnice, Litovel, Přerov). Naše služby zajistí ochranu vašeho majetku před neoprávněným přístupem, škodami a nečekanými událostmi. Kontaktujte nás pro individuální a profesionální řešení bezpečnosti vašich prostor.
Komplexní zabezpečení prostoru
Po obhlídce prostoru Vám rádi vypracujeme ideální řešení pro zabezpečení Vašeho prostoru. Včetně senzorů, čidel, kamer, hlasičů a dalších prvků EZS.
Instalace jednotlivých prvků EZS
Odboraná instalace prvků EZS pro ochranu Vašeho majetku. Instalace alarmu, čidel, hlásičů, senzorů kamer a jiných prvků.
Revize, servis a opravy
Zanalyzujeme Váš problém s Elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS) a navrhneme řešení pro jeho opravu.
Prvky zabezpečovacího systému (EZS) - z čeho se skládá?
Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou komplexní řešení určená k ochraně objektů před neoprávněným vniknutím a dalšími bezpečnostními hrozbami. Tyto systémy se skládají z několika klíčových komponent, které spolupracují na zajištění maximální bezpečnosti. Mezi hlavní prvky patří ústředna, detektory, klávesnice a sirény, z nichž každý má svou specifickou funkci a význam v celkovém systému ochrany.
Ústředna EZS
Ústředna EZS je centrem celého zabezpečovacího systému a je často označována jako „mozek“ systému. Bez ní by elektronický zabezpečovací systém nemohl fungovat. Ústředna vyhodnocuje stavy čidel a senzorů, vyhlašuje poplach, spouští sirénu a odblokuje zónu. Ústředna by měla být umístěna na nejlépe chráněném místě, které je zároveň relativně bezpečné a skryté před zraky návštěvníků. Pro případ výpadku elektrického proudu mají ústředny vlastní baterii, která zajišťuje, že celý zabezpečovací systém bude fungovat i při výpadku elektřiny. Většina moderních zabezpečovacích ústředen je vybavena zabudovaným telefonním komunikátorem, který dokáže odeslat zprávu o poplachu na předem určená telefonní čísla nebo na monitorovací centrum. Tímto způsobem zajišťuje, že o případném narušení budou ihned informovány odpovědné osoby nebo bezpečnostní služba.
Klávesnice
Klávesnice EZS slouží k obsluze a komunikaci s ústřednou elektronického zabezpečovacího systému (EZS) a informování o jeho stavu. Jsou umístěny viditelně v blízkosti vstupu. Klávesnice mohou, ale nemusí, být vybaveny displejem. Pomocí klávesnice lze uzamknout nebo odblokovat chráněný prostor nebo jeho část. Například zadáním bezpečnostního kódu nebo použitím přístupové karty.
Detektory a čidla
Detektory, často nazývané čidla, jsou klíčovou součástí elektronických zabezpečovacích systémů (EZS), které monitorují stav hlídaného prostředí. Jsou nezbytné pro detekci narušení, které následně vyhodnocuje ústředna systému. Detektory jsou rozděleny na vnitřní a venkovní typy, podle toho, kde jsou umístěny a používány. Dále se dělí dle své funkce (viz níže).
Akustická signalizace - sirény
Sirény, které tvorí akustickou signalizaci, hrají klíčovou roli v elektronických zabezpečovacích systémech (EZS). Jejich hlavním úkolem je v případě poplachu vyrušit zloděje, případně upozornit na nebězpečí. Známe vnější a vnitřní sirény.
Základní druhy čidel a senzorů
Pohybové senzory PIR
Zjistit více
Pohybové senzory, neboli Pasivní infračervená čidla detekují pohyb pomocí infračerveného záření. Mají využití především v pokojích, chodbách, halách, chatách a dalších prostorách.
Magnetické kontakty
Zjistit více
Magnetické kontakty se skládají ze dvou částí – magnetu a spínače. Při otevření dveří nebo okna se obvod přeruší a spustí se alarm. Proto je to ideální ochrana dveří a oken.
Mikrovlnné senzory
Zjistit více
Vysílají mikrovlnné signály a monitorují změny v jejich odrazu způsobené pohybem. Mikrovlnné senzory jsou tak vhodné pro velké plochy ale i vnější a vnitřní prostředí.
Senzory rozbití skla
Zjistit více
Senzory rozbití skla, neboli Detektory rozbití skla detekují zvuk a vibrace způsobené rozbitím skla. Instalují se v blízkosti oken a skleněných dveří.
Infrazávory
Zjistit více
Vysílají infračervené paprsky mezi dvěma body a detekují jejich přerušení. Jsou vhodné pro větší plochy, jako třeba ochrana perimetru, plotů neboli vchodů.
Detektory požáru
Zjistit více
Kouřové a tepelné senzory detekují přítomnost kouře nebo náhlé zvýšení teploty. Představují tak ochranu před požárem a včasným varováním před nebezpečím.
Instalace kamer a kamerových systemů
Kubistech zajišťuje instalaci kamer a kamerových systémů v bytech, domech či jiných bytových nebo nebytových prostorách. Instalace kamer buduje vyšší bezpečnost v daném prostoru a zároveň moderní kamery poskytují prvek okamžitého upozornění.
V první řadě je třeba určit kolik kamer je zapotřebí pro zabezpečení daného prostoru. To závisí na velikosti a členitosti prostoru. Následné je třeba zvolit potřebná místa k instalaci, aby kamery zachycovaly podstatná místa.
Dalším krokem je výběr kamerového systému. Existuje několik druhů, jako například IP kamery, analogové kamery a HD-CVI kamery. Nejmodernější typ jsou IP kamery, které poskytují vysokou kvalitu obrazu a umožňují přístup k videu přes internet, tedy například i přes chytrá zařízení, jako je telefon. Analogové kamery jsou levnější, ale zároveň poskytují nižší kvalitu obrazu. HD-CVI poskytují dostatečnou kvalitu obrazu se snadnou instalací. Zjistit více
Hlavní výhody zabezpečovacích systémů (EZS)
Elektronická zabezpečovací zařízení (EZS) představují moderní a efektivní prostředek k ochraně majetku a bezpečnosti osob. Díky instalaci alarmů, čidel, kamer, hlásičů a dalších prvků dokáží včas detekovat a reagovat na potenciální hrozbyj Jako napríklad neoprávněný vstup do bytu, domu, chaty, kanceláře nebo komerčního prostoru. Tato zařízení nejenže minimalizují riziko škod a krádeží, ale také zvyšují pocit bezpečí. Na rozdíl od tradičních mechanických zabezpečovacích systémů (jako jsou zámky), které poskytují pouze pasivní ochranu, elektronické systémy okamžitě signalizují a upozorňují na jakýkoli incident. Kvůli tomu umožňují rychlou a účinnou reakci.
Ochrana před neoprávněným vstupem nebo vzniku škodové události
EZS aktivně monitorují a detekují neoprávněný vstup, pohyb nebo jiné bezpečnostní hrozby. Jakmile je detekováno narušení, systém okamžitě vyhlásí poplach a informuje relevantní osoby nebo bezpečnostní službu. Tímto způsobem umožňují rychlou a efektivní reakci na potenciální hrozby. Instalace EZS značně snižuje riziko krádeží, vandalství a dalších incidentů.
Ovládaní a signalizovaní i prěs moderní zařízení (mobilné telefony)
EZS mohou být navrženy a přizpůsobeny specifickým potřebám a charakteristikám každého objektu. Moderní EZS často nabízejí možnost vzdáleného ovládání a monitorování přes mobilní aplikace. Uživatelé mohou prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu jednoduše spravovat a kontrolovat stav systému, aktivovat nebo deaktivovat alarmy a jiné funkce.
Co to je elektronický zabezpečovací systém (EZS)?
Elektronické zabezpečovací systémy (EZS), také známé jako elektronické zabezpečovací zařízení (EZZ), jsou technologická řešení určená k ochraně osob, majetku a prostorů před neoprávněným vstupem nebo poškozením. Jsou často používány v domácnostech, kancelářích, obchodních centrech a dalších budovách, kde je potřeba zvýšit bezpečnost a snížit riziko krádeží nebo poškození.
Zabezpečovací zařízení se skládají z různých komponentou, jako jsou senzory, detektory, kamery, alarmy, čidla a další. Jednotlivý prvky jsou navzájem propojena. Tyto systémy mohou být nastaveny tak, aby reagovaly na různé druhy neoprávněného vstupu nebo poškození, například při pokusu o vloupání nebo požáru.
EZS mohou být také vybaveny dálkovým ovládáním nebo aplikacemi pro chytré telefony, které umožňují uživateli ovládat systém z libovolného místa a získat přístup k informacím o stavu systému. Některé EZS mohou být také integrovány s dalšími bezpečnostními řešeními, jako jsou například požární hlásiče nebo kamerové systémy, a poskytovat tak ještě vyšší úroveň ochrany.